Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Westbrook ilk 200 milyon dolarlık adam olabilir mi?

Oklahoma City Thunder süperstarı Russell Westbrook'un, NBA tarihinin ilk 200 milyon dolarlık adamı olma şansı var mı?

Oklahoma City Thunder süperstarı Russell Westbrook'un, NBA tarihinin ilk 200 milyon dolarlık adamı olma şansı var mı?

ESPN Insider'da yazılan bir makaleye göre, belli durumlar doğrultusunda bu mümkün olabilir.

İşte yazının Westbrook ile ilgili kısmı:

"Thunder, kulüplerinin en iyi oyuncusuyla bir "yeniden anlaş-ve-genişlet" anlaşması imzaladı, ve bu anlaşma 2016-17 sezonunda alacağı maaşı 26.5 milyon dolara çıkarırken, kontratı da 2018-19'a kadar uzatıyor. Son sezonu oyuncu opsiyonlu olan anlaşmada, Westbrook ya 2018'de, ya da 2019'da serbest oyuncu olabilir."

"Eğer 2018'de serbest oyuncu olursa, 29 yaşında olacak ve hala en verimli döneminde olacak. Ligte de 10. senesini doldurmuş olacak. O dönemde Thunder'la tekrar anlaşırsa, kontratı öngörülen şekilde 35.5 milyon dolar senelik olmak üzere, totalde 204.1 milyon dolara anlaşabilir. Eğer 2019'a kadar beklerse, 35.8 milyon gibi öngörülen bir maaş ile toplamda 206 milyon dolar kazanabilir."


Westbrook, geçtiğimiz aylarda OKC ile anlaşmasını yenileyerek kariyerini uzun süre burada sürdürmek istediğini söylemişti.


7/24 NBA TÜRKİYE