Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

West, imkanı olsa neden gideceğini açıkladı

Los Angeles Lakers efsanesi Jerry West, eğer oynadığı dönemde 'imkanı olsaydı başka takıma gidebileceği' açıklamasının detaylarına indi.

Los Angeles Lakers efsanesi Jerry West, eğer oynadığı dönemde 'imkanı olsaydı başka takıma gidebileceği' açıklamasının detaylarına indi.

Golden State Warriors'a geçtiğimiz yaz döneminde katılan Kevin Durant'ten örnek veren West, şu açıklamaları yaptı:

"Kevin sanırım toplamda 5 takımı ziyaret etti. Bence bu durum gerçekten ilginçti, bir sebepten dolayı serbest oyuncu pazarını keşfetmek istedi. Herkesin Warriors'ı suçladığını görüyorum, Kevin Durant'i de aynı şekilde; bence suçlanması gereken birileri varsa o da takım sahipleri. Oyuncular derneğiyle önceden anlaşmışlardı ve her biri de her şeyi kabul etti. Şimdi de, önemli bir oyuncu ayrılınca herkes aklını yitirdi... Her şeyden önce kuralları suçlayın. Ona bir seçim şansı verildi."

West, kendi durumunu da şu şekilde açıkladı:

"Kariyerimin bir noktasında, eğer seçme şansım olsaydı ve Knicks'in bana karşı bir talebi olsaydı, giderdim. Çünkü o zamanki takım sahibi Jack Cooke'tan hiç memnun değildim. Hiç mutlu olduğum bir durumda değildim. Birlikte oynadığım oyuncuları çok seviyordum, tabii ki Los Angeles'ı da çok seviyordum. Ve hayranlarımızı da. Ve yine de Los Angeles'ta kaldım çünkü bizim yer değiştirmek için herhangi bir seçeneğimiz veya olanağımız yoktu."

West, Lakers'ta bulunduğu dönemde tam 9 NBA Finali görmüştü.


7/24 NBA TÜRKİYE