Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Steve Kerr sert konuştu! "Tiksinmeliyiz"

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, Terence Crutcher isimli Amerikan vatandaşının bir polis tarafından silahla vurularak öldürülmesi hakkında konuştu.

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, Terence Crutcher isimli Amerikan vatandaşının bir polis tarafından silahla vurularak öldürülmesi hakkında konuştu.

Her Amerikalının bu olaydan tiksinmesi gerektiğini söyleyen Kerr; "Ülkede bu konuda olan bitenin bir an önce durması gerekiyor. İki gün önce Terence Crutcher, sonra kim? Bu öldürmeler son bulmalı." diye konuştu.

Amerikan futbolu takımı San Francisco 49ers oyuncusu Colin Kaepernick'in maç öncesi Amerikan Ulusal Marşı okunurken yere diz çökerek yaptığı protestoyu da değerlendiren Kerr; "Colin Kaepernick'in tarafında olun ya da olmayın. Bu ölümlerin insanlık adına durması gerekiyor. Kaepernick'in yaptığı davranış kalbinden gelen bir şeydi. Herkesin bu karara saygı duyması gerektiğini düşünüyorum. NBA'de böyle bir protesto olsa buna saygı duyardım." diye konuştu.

Colin Kaepernick, ulusal marş sırasında bu protestoyu gerçekleştirdiği için ölüm tehditleri aldığını açıkladı.
7/24 NBA TÜRKİYE