Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Shaq'tan Ömer Aşık yorumu

Hall of Fame oyuncu ve analist Shaquille O'Neal, New Orleans Pelicans forması giyen milli oyuncumuz Ömer Aşık ile ilgili konuştu.

Hall of Fame oyuncu ve analist Shaquille O'Neal, New Orleans Pelicans forması giyen milli oyuncumuz Ömer Aşık ile ilgili konuştu.

Ömer'in üzerinde çok baskı olmaması gerektiğini savunan Shaq, şu açıklamaları yaptı:

"Farklı türde bir oyuncu. Ömer aslında bir rol oyuncusu. Rolünde ustalaşması lazım, yapması gereken bu. Ondan 20 sayı atmasını beklemiyorlar. Birkaç ribaund almasını, en azından maç başına 11-12 tane, ve birkaç da blok koymasını istiyorlar. Öyle adamların üstünde çok baskı olmaması lazım."

"Tam anlamıyla skor üreten bir uzun değil, o yüzden eğer iyi perdeler kurar ve takım arkadaşlarını boşa çıkarıp savunmada iyi olursa, iyi durumda olur."

Ömer geçtiğimiz sezon 4.0 sayı ve 6.1 ribaund ortalamayla oynamıştı.


7/24 NBA TÜRKİYE