Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Rose: "Bulunduğum en yetenekli takım bu"

New York Knicks'in yeni yıldızı Derrick Rose, yeni takımıyla ilgili hislerini anlattı ve bulunduğu takımın oynadığı en yetenekli takım olduğunu söyledi.

New York Knicks'in yeni yıldızı Derrick Rose, yeni takımıyla ilgili hislerini anlattı ve bulunduğu takımın oynadığı en yetenekli takım olduğunu söyledi.

Rose, hislerini şu şekilde anlattı:

"Sanırım bu takım oynadığım en yetenekli takım, bunu da henüz birlikte oynamamamıza rağmen söylüyorum - istatistik kağıdına ve beraber çalışmamıza bakarak söylüyorum. Benim işim de sahada herkesi harekete geçirmek ve oyunu domine etmeye çalışacağım noktayı bulmak."

Antrenman kampı başlamadan takım içi kimyayı oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen Rose, birlikte çalıştıkça işlerin daha da kolaylaştığını şu şekilde anlattı:

"Bulls'tayken hiç birlikte takılmazdık. Birkaç gün öncesiyle aynı şekilde antrenman kampına gelirdik. Her şey birbirimizi iteklemekle alakalı. Çalışırken birbirimize 'trash talk' yapmak gibi. Bu bağı gösterir. Bizim de birlikte inşa etmeye çalıştığımız şey bu, New York'ta farklı bir şey denemek. Geçen sene ve ondan önceki 8 sene bunu yaptık ve bize hiç şampiyonluk kazandırmadı. Fakat şu anda pozitif kalarak farklı şeyler deniyoruz ve birbirimizi itekliyoruz."

Rose'un bulunduğu en başarılı takım, MVP olduğu 2011 sezonunda 62 galibiyet aldığı Chicago Bulls takımıydı.


7/24 NBA TÜRKİYE