Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

NBA hakemleri, tekmelere ve stepslere karşı dikkatli olacak

NBA hakemlerinin, maç içerisinde gerçekleşen kasık tekmelerini ve hatalı yürümeleri daha yakından gözlemleyeceği açıklandı.

NBA hakemlerinin, maç içerisinde gerçekleşen kasık tekmelerini ve hatalı yürümeleri daha yakından gözlemleyeceği açıklandı.

Golden State Warriors'ın yıldızı Draymond Green'in özellikle playoff döneminde dikkat çekecek şekilde yaptığı 'kasığa tekme' olayı, kendisinin NBA Finallerinin 5. maçında uzaklaştırma almasıyla sonuçlanmıştı. (2 flagrant faul yapması sonucu)

Aynı zamanda hakemlerin, hatalı yürüme konusunda da daha dikkatli olacağı söylendi. Oyuncuların özellikle üçlük çizgisi bölgesinde zaman zaman küçük adımlarla paçayı sıyırdığı durumlara, NBA hakemleri biraz daha temkinli yaklaşacak.

Yeniden inceleme ve hakem operasyonlarının kıdemli başkan yardımcısı Joe Borgia ise, olaya şu şekilde açıklık getirdi:

"Kasığa tekme benzeri, lig tarafından 'doğal olmayan eylemler' olarak nitelenen hareketler, Green'in içinde bulunduğu birkaç durumdan sonra bir vurgu noktası haline geldi. All-Star forvet, rakiplerinin kasığına isabet eden kol ve bacak sallama hareketlerini alışkanlık haline getirmiş durumda."


7/24 NBA TÜRKİYE