Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Laettner iflasın eşiğinden kurtuldu

Duke Üniversitesi basketbolu efsanesi Christian Laettner'ın, 10 yıla yakın süredir yaşadığı finansal sıkıntıları sona erdirecek bir yeniden ödeme anlaşmasına ulaştığı açıklandı.

Duke Üniversitesi basketbolu efsanesi Christian Laettner'ın, 10 yıla yakın süredir yaşadığı finansal sıkıntıları sona erdirecek bir yeniden ödeme anlaşmasına ulaştığı açıklandı.

47 yaşındaki Laettner'ın yaptığı anlaşmanın, Kuzey Karolina'da bir tütün deposu iyileştirme projesinin yatırımcılarıyla olduğu, bu yatırımcıların arasında eski takım arkadaşları Johnnie Dawkins ve efsane oyuncu Scottie Pippen olduğu da söylendi. Bu anlaşma ile iflasın eşiğinden dönecek olan Laettner'ı, senenin başında yatırımcılar tasfiyeye zorlamıştı.

Düzenlenen mahkeme kağıtlarında, Laettner'ın avukatları Kuzey Karolina'daki West Village projesinin 10 milyon dolarlık getirisini bölme konusunda anlaşıldığını söyledi. Bu yatırımcılar arasında Dawkins ve Pippen dışında Minnesota Timberwolves'un sahibi Glen Taylor'ın bir şirketi de bulunuyor.

Bugüne kadar 30 milyondan fazla borç ile karşılaşmış olan Laettner, uzun yıllardır ülke içinde bulunan gayrimenkul projeleri üzerinden yatırımcılara borç ödüyordu. Bu şekilde de yatırımcılara ve bankalara olan borçları ödemiş olacak.

NBA'de 13 sezon forma giymiş olan Laettner, 1992 yılı Barselona Olimpiyatlarında mücadele eden efsanevi takım Dream Team'in de bir üyesiydi.


7/24 NBA TÜRKİYE