Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Jordan'dan Keith Lamot Scott'ın ailesine başsağlığı

Kuzey Karolina'nın Charlotte şehrinde bir polis kurşunuyla öldürülen Keith Lamot Scott'ın ailesine, baş sağlığı Charlotte Hornets'ın sahibi Michael Jordan'dan geldi.

Kuzey Karolina'nın Charlotte şehrinde bir polis kurşunuyla öldürülen Keith Lamot Scott'ın ailesine, baş sağlığı Charlotte Hornets'ın sahibi Michael Jordan'dan geldi.

Jordan, takımın websitesinden geçtiğimiz akşam bir bildiri yayınladı ve kaos arasında herkese barış çağrısı yaptı:

"Öncelikle, Scott ailesine kayıpları dolayısıyla baş sağlığı dilemek istiyorum. Aynı zamanda yaralanan herkesin en kısa sürede iyileşmesini diliyorum.

Geçtiğimiz üç günde yaşanan trajik olayların ışığında barışçıl bir şekilde, bir topluluk olarak, yapıcı ve şiddet içermeyen yollarla sakin kalmamız ve bir arada olmamız her şeyden daha önemli. Charlotte'ın parçalarından biri olarak, Hornets organizasyonu sivil liderler, bizim seçtiğimiz liderler ve kolluk kuvvetleri ile daha fazla güven, şeffaflık ve anlayış teşvik ederek birlikte bir topluluk olarak büyümemiz adına çalışır."

Kariyeri boyunca polemik durumlardan uzak durmasıyla bilinen Jordan, son zamanlarda bazı sosyal konulara daha çok ses çıkarmasıyla dikkat çekiyor.


7/24 NBA TÜRKİYE