Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Glen Rice neredeyse iflasın eşiğinde

NBA tarihinin en tehlikeli şutörlerinden biri olan Glen Rice'ın, iflasın eşiğine geldiği açıklandı.

NBA tarihinin en tehlikeli şutörlerinden biri olan Glen Rice'ın, iflasın eşiğine geldiği açıklandı.

2004'ten sonraki emeklilik döneminde oldukça bonkör bir hayat yaşadığı söylenen Rice, aynı zamanda yaptığı kötü yatırımlar ve açılan davalar sonucu iflasa yaklaşmış.

Miami Herald gazetesinin bir yazısına göre, Rice'ın durumu şu şekilde açıklanıyor:

"Eski Miami Heat süperstarı Glen Rice, Los Angeles Lakers'ın da içinde bulunduğu 15 yıllık NBA kariyerine rağmen "neredeyse fakir" kaldı.

En azından, bu iddialar 2010 yılında Fort Lauderdale'deki bir kadının ayın başında Rice'a karşı açtığı davanın Miami-Dade mahkeme kayıtlarına göre böyle gözüküyor.

Rice yıllardır bir iş bulabilmiş değil ve mahkeme kağıtlarına göre kendisi basketboldan gelen varlıklarından yaşayarak 2004 yılında emekli olduğundan beri kötü yatırımlar yaptığı için "neredeyse fakir" durumda.

Belgelerde Rice'ın gittiği imza etkinliklerinden para kazandığı görülüyor. Aynı zamanda kendisinin küçük çocuklara basketbol öğretilen kamplarda da çalıştığı yazıyor."

1989-2004 tarihleri arasında oynayan ve 3 kere All-Star seçilmiş olan Rice, kariyerinde Miami Heat, Charlotte Hornets, Los Angeles Lakers, Houston Rockets, New York Knicks ve L.A. Clippers formaları giymişti.


7/24 NBA TÜRKİYE