Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Durant, gelen eleştirilere yanıt verdi

Geçtiğimiz gece, Golden State Warriors süperstarı Kevin Durant, ünlü basketbol analisti Bill Simmons'ın Any Given Wednesday programına konuktu.

Geçtiğimiz gece, Golden State Warriors süperstarı Kevin Durant, ünlü basketbol analisti Bill Simmons'ın Any Given Wednesday programına konuktu.

Ünlü rap sanatçısı Nas ile birlikte Simmons'ın konuğu olan Durant, Warriors'a gitme kararından sonra gelen genel eleştiriler hakkında düşüncelerini açıkladı.

Durant'in yorumları şu şekildeydi:

"İncitti tabii ki. Herhangi bir stüdyoya gidip düşüncelerimi açıkladığımda bu normal bir gün olamıyor. Eğer çıkıp bir şeyler tweet atarsam, Instagram'da bir şey paylaşırsam, ya da biriyle anlaşmazlığa düşsem, her ne olursa olsun - kariyerimde intihar gibi bir şey oluyor. Kararı verdiğim an, gelecek eleştirileri kabul etmek zorunda olduğumu biliyordum. Yumruklara rağmen devam etmem gerekiyor. Bu beni üzüyor. Birlikte vakit geçirdiğim insanlardan gelmesi üzüyor. Belli ki kızmışlar..."

"Bana aciz dediklerinde, ben tam tersini düşündüm. Bu hayat tarzını bırakabileceğim bir sürü an oldu. Maç kaybettiğim sürüyle an içinde 'Yeter artık' diyip bırakabilirdim. Ama ben devam ettim. Eğer yaptığım meslekte elit bir seviyede ve en tepedeysem, ve başka bir takımda oynamak istiyorsam nasıl aciz oluyorum?"

"Benim bir birey olarak ne istediğim kimsenin umrunda değil. Basketbol sahasında ne yaptığımı önemsiyorlar. Salı günleri balık tutmaya gitsem ya da caddede fotoğraf çeksem kimse umursamaz. Topu potadan geçirdiğim sürece kimse bir şey umursamıyor. Onlar beni bu kadar önemsemezken, ben onları neden bu kadar önemseyeyim?"

Durant'e, Nas'ın tavsiyesi ise "Ne yapman gerekiyorsa onu yap" oldu.


7/24 NBA TÜRKİYE