Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Curry, 'top paylaşımı' temalı sorulara yine yanıt verdi

Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, takımın yeni üyesi Kevin Durant geldiğinden beri kendisine tüm yaz sorulan 'top paylaşımı' temalı sorulara tekrar cevap verdi.

Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, takımın yeni üyesi Kevin Durant geldiğinden beri kendisine tüm yaz sorulan 'top paylaşımı' temalı sorulara tekrar cevap verdi.

Durant'in gelişinin takım içinde top paylaşımını aksatıp aksatmayacağı konusunda Curry şu açıklamaları yaptı:

"İşe yarayacak. Büyük bir geçiş olacak. Ancak şunu söylemem gerekiyor ki 'Strength In Numbers' (Rakamlardaki Güç) ile harika bir dinamiğimiz ve derinliğimiz vardı. KD'nin gelmesi için bundan büyük fedakarlık ettik. Bu yüzden tarzımızda farklı bir yol çizeceğiz."

"Denenecek bir sürü şey var. Herkesin parlamasını sağlayacak bir sürü fırsat var. Ve tabii ki bizim de egolarımız gayet yerli yerinde ve hepimizin düşündüğü bir şey var ki, o da hepimizin 'en iyi oyuncu' olduğu. Sahaya çıktığımızda kendimize güveniyoruz. Ama asıl amaç kazanmak, ve kazanamazsak o hissin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz ve istemiyoruz."

"Durant'in gelişi uyumlu olacak. Antrenman kampında işin içinden çıkması da biraz zaman alacak."

Warriors ekibi, Durant'i almak için Andrew Bogut, Harrison Barnes, Leandro Barbosa ve Festus Ezeli gibi isimlerden vazgeçmişti.


7/24 NBA TÜRKİYE