Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Booker, tekrar Kobe'yi övdü

Phoenix Suns'ın yükselen ismi Devin Booker, efsane Los Angeles Lakers emeklisi Kobe Bryant hakkında tekrar konuştu.

Phoenix Suns'ın yükselen ismi Devin Booker, efsane Los Angeles Lakers emeklisi Kobe Bryant hakkında tekrar konuştu.

Geçtiğimiz Nisan ayının anısını tekrar aklına getiren Booker, Kobe'nin kendisine ve çevresine etkisini şu şekilde açıkladı:

"Bana ilham verdi. Basketbol oyununu değiştirdi. Los Angeles şehrini değiştirdi. İnanılmaz. Sahaya çıkışı ve gittiği her deplasmanda sevgi görüşü... Eğer siz de böyle bırakmak istemiyorsanız, oyunu neden oynuyorsunuz anlamam."

"Bu hep benim aklımda yer alacak. Bıraktığımda, Kobe Bryant gibi biri olarak anılmak istiyorum."

Kobe de Booker'ı övmekten hiç geri kalmamıştı:

"Harikulade bir oyuncu. Tavrı da doğru şekilde. Doğru yolda olan bir rekabetçi ruha sahip. Ayak oyunları son derece sağlam. Temel durumu oldukça sağlam."

"Şimdi ona kalan şey, oyununun tam olarak nasıl bir şey olduğunu anlayıp her gece çıktığında bunun sonucunu ortaya koyması. Ama o yeteneği var."

Ligteki ikinci sezonuna giren Booker, oynadığı 76 maçın 51'inde ilk 5 başlamıştı ve sezonda 13.8 sayı, 2.6 asist ve %34.3 üç sayılık isabet ortalamalarıyla oynamıştı.


7/24 NBA TÜRKİYE